Programų diegimas Ubuntu Linux'e

Patyrę Ubuntu vartotojai pradedantiesiems pataria diegti programas per terminalą arba Synaptic, bet yra daug lengvesnių būdų. Apie visus būdus stengsiuosi parašyti. Taigi:
1. Terminalas. Terminalą galima rasti taip: Programos - Reikmenys - Terminalas. Jame, rašydami komandas, galime atlikti daugelį veiksmų, bet dabar rašysiu apie programų diegimą. Diegiame programas rašydami komandą sudo apt-get install programos-pavadinimas (pvz. sudo apt-get install sound-converter. Tada suvedame slaptažodį (jo nematome), tada, kai klausia ar įdiegti paketus, spaudžiame "y" ir laukiame, kol atsiųs ir įdiegs programą. Viskas.
2. Synaptic. Synaptic galima rasti taip: Sistema - Administravimas - Paketų tvarkyklė Synaptic. Atsidarant Synaptic, prašoma įvesti slaptažodį, tada pateikiamas paketų sąrašas. Jei norime įdiegti programą, pvz. "Sound converter", spaudžiame "ieškoti" ir įvedame "sound converter", dešiniu pelės klavišu spaudžiame ant paketo "soundconverter" ir pasirenkame "pažymėti įdiegimui", tada spaudžiame "Pritaikyti", atsivėrusiame lange taip pat spaudžiame Pritaikyti ir laukiame, kol atsisiųs ir įdiegs programą. Viskas.
3. Įdiegti/Pašalinti. Mano manymu, tai vienas paprasčiausių būdų. Taigi, programą galima rasti taip: Programos - Įdiegti/Pašalinti.... Programos suskirstytos į kategorijas (biuras, reikmenys, žaidimai...), išsirenkame programą iš kategorijų ar per paiešką ir, uždėję varnelę šalia programos, spaudžiame "Apply Changes", suvedame slaptažodį ir spaudžiame "Pritaikyti". Laukiame, kol atsiųs ir įdiegs programas. Viskas.
4. Apturl. Galima diegti programas ir per "Firefox" naršyklę. Adreso juostoje rašome apt://programos-pavadinimas (pvz. apt://sound-converter ir tada atliekame viską, ko prašo. Viskas.
5. DEB. Iš interneto atsisiunčiame "DEB" failą ar šio formato failą turime CD ar DVD laikmenoje. Atsidarome failą, spaudžiame "įdiegti paketą", suvedame slaptažodį ir laukiame, kol įdiegs programą. Viskas.

Daugiau programų diegimo būdu nebežinau (dar keli sudėtingesni diegimo būdai egzistuoja, bet man jų panaudoti neprireikė, todėl mažai apie juos ir žinau). Šie mano paminėti būdai yra populiariausi.

Komentarai

Populiarūs įrašai