Windows 7 vs Linux: pamąstymai (trumpai)

Internete mačiau keletą testų, kur "Windows 7" pasirodė geriau už "Ubuntu 9.04". Man šie testai nieko nereiškia ir parašysiu kodėl.

Niekur nerašoma, kad "Windows 7" ir "Ubuntu 9.04" nekonkuruos (konkuruos "Windows 7" ir "Linux" branduolį naudojantį OS su "Gnome 3" grafine aplinka (nenustebčiau, jei keistųsi Ubuntu pavadinimas)). Taigi, "Windows 7" ir "Ubuntu 9.04" neverta lyginti. Dar reikia paminėti, kad atsiras trečias konkurentas - "Google Chrome OS".

Kitas labai svarbus veiksnys - piratavimas. "Windows 7" bus labai brangi OS, todėl didesnė dalis vartotojų rinksis piratinę OS arba, išsigandę kovos su piratavimu (kompiuterių sekimai ir pan.), naudos nemokamą programinę įrangą (nenustebčiau, jei tai būtų "Google Chrome OS"). Dar gali staigmenų pateikti ir "Gnome 3".

Taigi, mano nuomone, 2010-ieji ir 2011-ieji gali būti OS revoliucijų metais ;)

P.S. Reikia paminėti, kad "Windows 7" gali pasirodyti metais anksčiau nei OS su "Gnome 3". Labai tikėtina, kad, išleidus "Windows 7",ji bus labai populiari, bet "Gnome 3" ir "Google Chrome OS" "Windows 7" naudojimą turėtų sumažinti ;)

Komentarai

  1. Galvoji, kad grandai kaip "Reloaded" ar "Razor 1911" leis MS krautis turtus? Nulauš visas tas OS, vartotojai bus laimingi ir nieko nebijos (išskyrus tokius kaip tu, kurie pereis prie "Chrome"). O jei ir pagaus sceninių torentų leidėjus, visada atsiras kiti, kurie užsiims tuo pačiu..
    P.S. kvaila trumpinti "Google Chrome OS" į OS P.S.'e...

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai