[Filmas] Sherlock Holmes (2009)


Filmo aprašas:

Britų režisierius Guy Ritchie pristato skandalingiausią „Šerloko Holmso“ versiją

Kino pramonės giganto „Warner Bros.“ vadovybė nusprendė, kad atėjo laikas didžiajam ekranui atgaivinti britų nacionalinį herojų (nesvarbu, kad išgalvotą) Šerloką Holmsą, o šią užduotį geriausia patikėti kultiniam britų režisieriui Gay Ritchie. Kad nepasirodytų per mažai, pastiprinimui į kūrybinė grupę pakviesti tikri talentai: prodiuseriais paskirti Lionelis Wigramas („Haris Poteris“) ir Danas Linas („Aviatorius“). Kad vaizdai būtų įspūdingesni, filmuota buvo ne tik gimtojoje Šerioko Anglijoje, bet ir Australijoje bei JAV.
Naujasis Šeriokas Holmsas bus šiuolaikiškesnis, lankstesnių pažiūrų ir labiau linkęs rizikuoti. Be to, jis dažniau panaudos boksininko įgūdžius ir gebėjimus valdyti špagą. Pats režisierius yra įvaldęs kovos menus ir yra didelis jų aistruolis. Filmo „Šerlokas Holmas“ siužetinė linija remiasi ne Artūro Doilio kūriniais, o Lionelio Wigramo komikso motyvais. Scenaristas Anthony Peckhamas daug dėmesio skiria ne dedukciniams, o koviniams Šerloko Holmso talentams. Naujausiame “Šerloke Holmse” garsiausias istorijoje seklys Holmsas kartu su artimiausiu draugu Vatsonu stoja į kovą, reikalaujančią rimto fizinio ir protinio pasiruošimo. Juk jų priešas kelią grėsmę visam Londonui... Juostoje pagrindiniu seklio priešu taps okultizmu besidomintis lordas Blekvudas, kurį vaidina Markas Strongas.
Aistros dėl naujausios Šerloko Holmso ekranizacijos kaista: gandai, versijos ir komentarai nedingsta iš pasaulio žiniasklaidos.

Gangsteriniais filmais išgarsėjęs režisierius Guy Ritchie nori parodyti ne tik „daugybę kovų ir sprogimų“, bet ir naujai atskleisti Arthuro Conano Doyle‘o knygų personažus. Tarkim, o kas jei nuolat su pypke nesiskiriantis Šeriokas rūkė ką nors stipresnio negu paprastas tabakas? Arba jei su daktaru Vatsonu jį siejo daugiau negu vien tik vyriška draugystė? Guy Ritchie sako, kad abu detektyvai „kažkaip“ vienas kitą įsimylėjo...

Šiuolaikiškas, nenuspėjamas, energingas, stilingas, pašėlęs „Šerlokas Holmsas“, kuriame netrūks daug veiksmo, muštynių ir efektingų susišaudymo scenų.

Mano komentaras:
Šį filmą žiūrėjome keturiese. Dviems (man ir kitam žmogui) filmas nepatiko, o kitiems - labai patiko. Jei filmą būčiau žiūrėjęs vienas, po pusvalandžio būčiau jį išjungęs.

Manau, kad filmo kūrėjai paėmė garsius personažus ir sukūrė Holivudinį plačiam žiūrovų ratui skirtą produktą.

P.S. Kitų filmų apie Sherlock Holmes nemačiau, tačiau man patinka detektyvai, trileriai r kriminalai ;)

Komentarai

 1. "Britų režisierius Guy Ritchie pristato skandalingiausią „Šerloko Holmso“ versiją"

  Labai jau šablonoreklamiškai skamba. Kas ten skandalingo?

  "Tarkim, o kas jei nuolat su pypke nesiskiriantis Šeriokas rūkė ką nors stipresnio negu paprastas tabakas? Arba jei su daktaru Vatsonu jį siejo daugiau negu vien tik vyriška draugystė? Guy Ritchie sako, kad abu detektyvai „kažkaip“ vienas kitą įsimylėjo..."

  Šitos idėjos tikrai ne Guy Richie'o ir yra mažiausiai pusės amžiaus senumo anekdotų šaltinis.

  Filmas šiaip visai pusėtinas, tik man gerokai per mažai įspūdingosios Holmso dedukcijos pavyzdžių pasirodė.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man patiko šio filmo muzika ir visa aplinka, kostiumai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Jei, kaip teigiama, tarp šių vyrų buvo kažkoks tai meilės ryšys, tai kodėl filme vienas iš jų rankų ir akių neatitraukia nuo žavios merginos? Arba gandai, arba tiesa, tik filme paslėpta, o galėtų ir nebūti...

  Pats filmas man nesukėlė didelių emocijų - tiesiog veiksmo kupinas ir spec. efektų prikimštas standartiškas amerikietiškas filmas. Vaikystėje žiūrėdavau serialą (o gal net serialus, nepamenu), tad Šerloko Holmso pasaulį savo galvoje esu visiškai kitokį susikūręs: ramus, tylus, paslaptingas ir kupinas netikėtumų, susijusių su bylų tyrimu. Šis filmas turėjo būti labiau detektyvinis, kad būtų kažko vertas.

  Nepatiko, net savo tinklaraštyje apie jį nerašiau.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai