[Trumpai] Eitynės įvyko, bet žmonių žinios nepasikeitė

Eitynės įvyko. Aš labiau buvau už jas, nors ne visus eitynių dalyvius palaikau. Buvau už eitynes, nes maniau, kad žmonių žinios prasiplės, bet to niekas ir nebandė daryti.

Taigi, kas yra kas:
Žodis „homoseksualus“ sudarytas iš gr. homos (ὁμός) 'tas pats' ir lot. sexus 'lytis'. Paplitęs angliškos kilmės žodis „gėjus (linksmūnas)“ reiškia homoseksualios orientacijos vyrą, „lesbietė“ – homoseksualios orientacijos moterį. Nusakant jausminius ar socialinius santykių tarp tos pačios lyties nėra, o kartais pavartojamos netaisyklingos kalbiniu požiūriu sąvokos „natūralas“ arba „tradicinė orientacija“ tarsi suponuoja homoseksualių asmenų nenormalumą ir išskirtinumą, todėl yra nepriimtinos). Todėl kai kurių nuomone priimtiniau yra taikyti neutralias sąvokas – „homoseksualumas“ ir „heteroseksualumas“, atitinkamasmenų aspektus, dažnai vartojami skoliniai „gėjus“ (angl. gay), „gėjiškas“. Tačiau aiškaus sutarimo dėl sąvokų nėra, neretai žodis „gėjus“ suvokiamas kaip įžeidus, kadangi išskiria homoseksualų asmenį iš likusios bendruomenės kaip kažkokį ypatingą, kitokį (nes specialaus žodžio heteroseksualiam asmeniui apibūdinti ai „homoseksualus asmuo“ arba „heteroseksualus asmuo“, kadangi šios sąvokos yra pakankamai tikslios ir neišskiria nei vienų, nei kitų.

Pederastija (gr. παίδ 'vaikas' + gr. ἐραστής 'meilužis') – homoseksualūs suaugusių vyrų santykiai su nesubrendusiais jaunuoliais. Senasis lotyniškas žodis pæderasta paimtas iš Platono veikalo „Puota“.

Pedofilija (graikų k. παις 'vaikas' + φιλία 'meilė') – lytinis nukrypimas, pasireiškiantis lytiniu potraukiu vaikams. Vaiko lytis nebūtinai yra svarbi, kadangi tikrasis lytinis dirgiklis yra lytiškai nesubrendusio vaiko kūnas. Didžioji dalis pedofilų – vyrai.

Vaikų tvirkinimas gali vykti palengva: iš pradžių lytinio švietimo pretekstu rodant erotinio ir pornografinio pobūdžio nuotraukas, filmus, vėliau ir pačius lytinius organus, mokoma petingo, oralinio sekso ir pan.

Siūlau paskaityti šį įrašą.

Tikiuosi, kad greitai įvyks diskusija, kurioje bus žmonėms išaiškinta kas yra kas. Žiūrėjau Rūtos laidas per LNK. Jos man priminė viduramžius, kai nebuvo mokslo ir buvo sakoma, kad žemė - pasaulio centras.

P.S. Pedofilija ir pederastija šiuo metu Lietuvoje yra įteisinta ir niekas (net Gražulis), to nesako ;) (14 metų asmuo dar yra vaikas).

Komentarai

Populiarūs įrašai