[Trumpai] Kodėl man patinka Unitarinis Universalizmas?

Unitarinis Universalizmas - šiuolaikiška liberali religija, kurios išpažinėjai gali išpažinti ir kitas religijas, kaip krikščionybę, budizmą. Tarp vyresnių unitarinių universalistų dažnas ateizmas. Nors unitariniai universalistai labai skirtingi, jų požiūris sutampa žmogaus teisių gynime ir tolerancijos klausimais.

Taigi, kodėl man patinka ši religija? Žmonės yra skirtingi (apie tai galite perskaityti krikščionių misionieriaus straipsnyje), todėl vienos tiesos negali būti. Vienam žmogui gali būti priimtinos vienos tiesos, kitam - kitos, o trečias jų gali dar ieškoti. Unitariniai Universalistai bendraudami jų ir ieško. Net sukurtas anekdotas:
Unitarinio universalisto žmona atėjo į audinių parduotuvę ir paprašė pardavėjo pamatuoti 9 m audinio. Pardavėjas paklausė:
- Ką ruošiatės siūti?
- Naktinius marškinius sau kaip dovaną savo vyrui.
- Tačiau ar nebus 9 m perdaug naktiniams marškiniams?
- Žinau, tačiau mano vyras linkęs ieškoti, o ne rasti.

Visuomenė turi išmokti toleruoti kitaminčius bei su jais diskutuoti, ieškoti bendrų sprendimų. Man, Linux vartotojui, tai labai artima (beje, unitarinių universalistų nemažai yra tarp linux'istų, mokslininkų).

Komentarai

  1. Na įdomi religija, kurios galutinis produktas - ateizmas:)
    Rašai:"Žmonės yra skirtingi todėl vienos tiesos negali būti" - na tokiu atveju nėra tokios sąvokos kaip tiesa, nėra ir Dievo, vadinasi, nėra ko jaudintis - nėra atsvaros taško, viskas tik chaosas ir tiek:) Tai kam tada reikia susigalvoti religiją ir dar ją praktikuoti?

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai