[Trumpai] Pasvarstymai apie tinklaraščių įrašų retėjimą

Tinklaraščiais rimčiau pradėjau domėtis 2007 metų gale (keletą mėnesių prieš pradedant pačiam rašyti). Blogosferoje lietuviškų įrašų per parą būdavo virš 200 (dabar geriausiu atveju apie 100). Mano skaitomiausi tinklaraščiai buvo nežinau.lt, Radiocool, Karolis Pocius, Linuksoidas ir sirex.lt. Šiuo laiku aktyvūs liko tik Radiocool ir (kartais) Karolis Pocius. Kas atsitiko?

 

Pasyvumo priežastis gali būti išsikvėpimas ir kitų veiklų atsiradimas (deja, tai tinka ir man). Tokiu atveju, praėjus kuriam laikui šie tinklaraščiai atsigaus.

 

Kita priežastis – mikrotinklaraščiai (Twitter) ir soc. tinklas Facebook. Atsiradus jiems, dalis tinklaraštininkų įrašus sutrumpino iki 140 simbolių (tai tinka nežinau.lt, Karoliui Pociui bei man). Tokiu atveju, tinklaraščių įrašų mažės ir autorius teks sekti soc. tinkluose.

 

Gal tai nėra blogai? Norintys rašyti randa kitų būdų tai daryti neprarandant daug laiko (tinklaraščio įrašo rašymas, redagavimas užima nemažai laiko).

 

Reikia tikėtis, kad, vieniems tinklaraščiams tapus neaktyviais, atsiras naujų aktyvių rašytojų ;)

 

P.S. Padovanokite vaikams 5 centus spausdami mygtuką prisidėk ir tu (tai Jums nieko nekainuos). Jei mygtuko nematote, išjunkite reklamų blokavimą (AdBlock ar kt).

Komentarai

  1. daugiausia ūpo rašyti būna pirmais metais, kuo toliau, tuo viskas blėsta. Yra privisę pilna naujų tinklaraščių, ir netgi įdomių, pvz mano, o kol nauji, tol įrašų būna daug

    AtsakytiPanaikinti
  2. Nemanau, kad galima viską paaiškint viena priežastim. Tarkim mano atveju nemažai kas persikėlė į twitter -- neberašau apie kiekvieną rastą video ar įdomesnę nuorodą po įrašą. Taip pat pasinėrus į darbus lieka mažiau laiko, o kuo ilgiau nerašai, tuo sunkiau vėl pradėt. Na ir galiausiai, gyvendamas Anglijoje jaučiuos labiau atitrūkęs nuo Lietuvos tinklaraštininkų dėl to motyvacija mažėja.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai