Ubuntu 13.04 – geriausia OS naudotojams, turintiems specialių poreikių (kaip neįgaliesiems)


Kadangi turiu fizinę negalią, man labai svarbi galimybė prisitaikyti kompiuterį prie savo poreikių. Esu išbandęs daug operacinių sistemų, kaip MS Windows (98, XP, Vista, 7, 8), Ubuntu (su įvairiom aplinkom), Linux Mint, Mageia ir kt. Visos OS turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau Ubuntu 13.04 su Unity aplinka geriausiai tinka mano poreikiams, nes:
  1. Lengva paleisti programas iš leistuvės, perjungti darbalaukius. Tereikia paspausti Super klavišą (arba Win) ir leistuvėje pasirodo spartieji klavišai, paleidžiantys norimą programą.
  2. Paspaudus Super klavišą, taip pat pasirodo sparčiųjų klavišų sąrašas. Taigi, nereikia prisiminti ar ieškoti, ką daro koks klavišas. Sparčiuosius klavišus galima keisti (sistemos nustatymai > klaviatūra > trumpiniai).
  3. Skydelis turi patogią paiešką, kuri randa programas, failus, socialinių tinklų žinutes, muziką, vaizdus ir kt. Paieškoje padarius klaidą (pvz praleidus raidę), sistema bando klaidą ištaisyti.
  4. HUD leidžia greitai rasti meniu elementą. Tereikia paspausti klavišą ALT ir atsivėrusiame skydelyje įvesti norimą komandą. Tai gali būti pelės pakaitalas.
  5. Universali prieiga leidžia įjungti pagalbines galimybes, turintiems klausos, regos ir kitų problemų. Jei jums reikia pelytės valdymo klaviatūra, skaitykite ankstesnį mano įrašą.
  6. CompizConfig Settings Manager leidžia įjungti papildomas galimybes (kurių aš neišbandžiau).
  7. Ubuntu programų centro kategorijoje „universali prieiga“ galima įdiegti papildomų galimybių.

Skaičiau, kad kitose Ubuntu versijose atsiras daugiau galimybių kaip HUD valdymas balsu ir kt.

Komentarai

Populiarūs įrašai