Windows XP palaikymas baigsis balandį. Kokią alternatyvą rinktis?

Mažiau nei po dviejų mėnesių baigsis Windows XP palaikymas. Taigi, Windows XP naudotojai turi ieškoti alternatyvų. Žinoma, galima rinktis naujesnę Windows versiją, tačiau tiek Windows 7, tiek 8 gali stabdyti kompiuterį. Ką daryti? Pirkti naują kompą? Nebūtinai, nes yra Manjaro.

Kas tas Manjaro ir kaip atrodo?
Senesniems kompiuteriams tinka Manjaro XFCE
Naujesniems kompiuteriams (2007-ųjų ir naujesniems) tinka Manjaro KDE

Taip, Manjaro atrodo panašiai į Windows tik turi daugiau privalumų, bet pradėsiu nuo to, kas yra tas Manjaro.

Manjaro (kaip ir Windows XP) yra kompiuterio operacinė sistema. Abi šios sistemos tinka tiek seniems, tiek naujiems kompiuteriams. Manjaro yra nauja sistema, todėl turi daugiau privalumų, kaip:
 • Greitis. Manjaro veikia greitai ir gali naudoti mažiau resursų nei Windows XP (priklauso nuo naudojamos grafinės aplinkos).
 • Programos. Rasime raštinės paketą (office), interneto bei grafikos programas ir kt. Daugiau programų galima rasti meniu paspaudus Įdiegti ar šalinti programinę įrangą. Nereikia programų ieškoti per Google. Labai patogu. Žinoma, Manjaro programų diegimas neprilygsta Ubuntu programų centrui, tačiau prie jo gerinimo dirbama.
 • Sistemos ir programų atnaujinimas yra labai lengvas. Sistema praneša apie atnaujinimus ir naudotojas turi sutikti įdiegti atnaujinimus. Visa kita padaroma automatiškai. Sistema atsiunčia ir įdiegia saugumo atnaujinimus, naujas programų versijas, prideda naujų galimybių.
 • Saugumas. Manjaro nėra virusų, sistema naudotis yra labai saugu.
Žinoma, galima sakyt, kad kokia ZorinOS būtų geriau, bet kitas operacines sistemas reikia daugiau prižiūrėti, sudėtingesnis jų atnaujinimas.
Manjaro, nors ir nauja (greitai švęs dviejų metų gimtadienį), bet tikrai yra gera alternatyva Windows XP, nes ja labai lengva naudotis, sparčiai yra tobulinama. Tikėtina, kad per ateinančius mėnesius atsiras galimybė lengvai nusipirkti komercines programas tik keliais paspaudimais (kaip yra Ubuntu). Tai būtų didelis patogumas mėgstantiems komercines programas.

Svetainė: www.manjaro.org

Papildyta kovo  1,13:20
Bandžiau padaryti Manjaro XFCE panašią į XP. Štai kas gavosi:


Papildyta kovo 2, 15:20
Minimalūs reikalavimai (XFCE ir KDE):
 • 1 GB RAM
 • 30 GB HDD
 • 1 GHz procesorius
 • Prijungtas interneto ryšys
 • Vaizdo plokštė ir monitorius
Nerandu Manjaro Openbox reikalavimų, tačiau jie bus mažesni.

Komentarai

 1. Kuo Manjaro geriau už Lubuntu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Lubuntu yra nustatytas palaikymo laikotarpis (9 mėnesiai ar 5 metai). Kai palaikymas būna nutrauktas, reikia perinstaliuoti arba atnaujinti versiją. Manjaro to nereikia, nes Manjaro versijos lengvai atsinaujina internetu.
   Kitas geras dalykas - nauja programinė įranga. Lubuntu teikiami dažniausiai tik saugumo atnaujinimai. Norint atnaujinti programą, reikia pridėti saugyklą. Eiliniam naudotojui tai nepatogu. Manjaro programas atnaujina kas savaitę, tereikia sutikti įdiegti atnaujinimus.

   Tiek Manjaro pliusų, bet yra ir vienas didelis minusas. Manjaro, kitaip nei Ubuntu, automatiška netaiso failų sistemos, todėl maždaug kas 3 mėn rankiniu būdu reikia paleisti FSCK. Naujokams tai yra problema.

   Panaikinti
  2. Ačiū už atsakymą. Reiks išbandyti

   Panaikinti
 2. Pereidinėjant iš Windows į Linux sistemą, žmonės turėtų ieškoti ne panašumų, o pranašumų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šis įrašas skirtas Windows XP naudotojams, norintiems ir toliau ilgą laiką nesukti galvos dėl kompo.
   Windows XP palaikymas baigsis po mėnesio, todėl siūlau panašią alternatyvą.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai