Ubuntu 22.04 LTS apžvalga

Ubuntu 22.04 LTS dabar galima atsisiųsti iš Ubuntu svetainės

Ubuntu 22.04 turi daugybę patobulinimų, įskaitant naują horizontalų darbo srities perjungiklį ir programų paleidimo priemonę, naujas vartotojo sąsajos akcento spalvas, KPP palaikymą ir Linux branduolį 5.15.

Tai 36-asis Ubuntu leidimas nuo 2004 m

Kaip naujausias ilgo palaikymo leidimas, ši Ubuntu versija (kurios kodinis pavadinimas „Jammy Jellyfish“ (liet. uoginė medūza))) yra palaikoma mažiausiai 5 metų nuolatiniu palaikymu, saugos pataisomis, klaidų pataisymais ir tam tikrų programų naujinimais.

Video

Ubuntu 22.04 esmė yra (palyginti naujas) GNOME 42 leidimas, nors ir ne visas. Daugelis programų lieka savo GNOME 41 versijose.

LTS naujinimų svyravimai iki GNOME 42 yra gana dideli.

Ubuntu dabar naudojamas horizontalus darbo srities perjungiklis (taip pat nauji kelių užduočių nustatymai, kad būtų galima tinkinti); horizontalioji programų paleidimo priemonė (kurios sparčiuosius klavišus galima keisti). Taip pat yra naujų jutiklinės dalies gestų, leidžiančių įvesti ir naudoti programų paleidimo priemonę ir darbo srities perjungiklį, kai naudojate (dabar numatytąjį) Wayland seansą.

Taip pat įtraukta daugybė naujų failų tvarkyklės funkcijų, pvz., slenkama kelio juosta, kelio juostos automatinis užbaigimas, slaptažodžiu apsaugoto .zip kūrimo ir išskleidimo palaikymas ir tikslesnis failų perkėlimas.

Ubuntu taip pat įgyja naują ekrano fotografavimo patirtį (kuri taip pat gali daryti ekrano vaizdo įrašus); palengvina animacijos išjungimą (per pritaikymo neįgaliesiems nustatymus); ir forces padaro „Firefox Snap“ numatytuoju visiems Ubuntu 22.04 leidimams.

Vizualiai distribucija yra šviesesnė, ryškesnė su vartotojo sąsajos akcento spalvomis, tikru tamsiu režimu, nauju fono paveikslėlių rinkiniu ir visiškai nauju visoje sistemoje naudojamu Ubuntu logotipu. Šiame leidime GNOME Shell vartotojo sąsaja taip pat yra labiau supaprastinta.

Dabar darbalaukio piktogramos rodomos apatiniame kairiajame kampe pagal numatytuosius nustatymus, o skiltyje Nustatymai>Išvaizda rasite keletą parinkčių, skirtų tinkinti, kaip atrodo ir veikia „Ubuntu Dock“. Programų puslapiai Ubuntu programinėje įrangoje taip pat atnaujinti.

Dabar galite pakeisti energijos režimą iš būsenos meniu (našumas, akumuliatoriaus taupymas, balansuotas); matyti kalendoriaus įvykius laikrodžio programėlėje; ir naudoti jutiklinės dalies gestus, kad įeitumėte į darbo srities perjungiklį ir programų paleidimo priemonę ir išeitumėte iš jų.

Ryšys išplėstas naudojant KPP palaikymą; o Linux 5.15 ir Mesa 22 yra įtraukti, kad būtų užtikrintas optimalus sistemos veikimas. Wayland yra numatytasis ekrano serveris tiems, kurie atsinaujina iš 20.04 LTS. 

Atsisiųsti Ubuntu 22.04 LTS ..iso

Atsisiųsti Ubuntu 22.04 LTS .torrent 

Šaltinis: OMG! Ubuntu!

Komentarai

Populiarūs įrašai