Ubuntu 23.04 trumpa apžvalga

 Ubuntu 23.04 Lunar Lobster - leidimas su 9 mėnesių palaikymu, klaidų pataisymais ir programų atnaujinimais.

Jei paprašytumėte manęs apibūdinti Ubuntu 23.04 vienu žodžiu, aš pasirinkčiau: „patobulinimas“. Nieko šiame leidime nėra revoliucingo, bet tai nėra blogai. 

 Dėl GNOME 44 ir patobulinimų naudotojų patirtis gerokai pagerėjo, o visiškai nauja Ubuntu diegimo programa padeda pagerinti įdiegimo patirtį. 

 Iš esmės Ubuntu 23.04 veikia su naujausia Linux 6.2 versija,Mesa 23.0 grafikos tvarkyklėmis (su in-distro prieiga prie patentuotų NVIDIA tvarkyklių tiems, kuriems jų reikia), taip pat atnaujina visus reikalingus įrankius, įrankių grandines ir programavimo paketus, kurių reikia kūrėjams. 

 

Video iš OMG! UBUNTU!

 Ubuntu 23.04 turi naują diegimo programą, sukurtą naudojant Flutter ir naudoja Subiquity, Canonical Ubuntu serverio CLI diegimo programą ir Curtin technologijas. Ši versija atlieka (beveik) viską, ką darė senoji, bet turi modernesnę nuojautą, patobulintą particijų tvarkyklę ir nuostabiai naują skaidrių demonstraciją diegimo metu. Deja, ši programa neveikia stabiliai naudojant lietuvių kalbą.

Kaip minėta, GNOME 44 suteikia daugumą naudotojams skirtų pakeitimų Ubuntu 23.04. Labiausiai matomi iš jų yra tablečių pagrindu veikiančiame greitųjų nustatymų meniu.

Čia nauji subtitrai iš pirmo žvilgsnio suteikia daugiau informacijos (pvz., aktyvaus Wi-Fi ryšio pavadinimas); visas meniu galima naršyti klaviatūra; ir pačiame meniu galima greitai prisijungti/atsijungti nuo anksčiau susietų Bluetooth įrenginių – puikus papildymas:

Flatpak prograųs naudotojai – atminkite: Flatpak pagal numatytuosius nustatymus neįdiegtas Ubuntu – taip pat pastebėsite, kad sparčiųjų nustatymų meniu pasirodys naujas skyrius „Background Apps“, kai Flatpak programa veikia fone, neatidarant programos lango.

Kiti pakeitimai
Nautilus failų tvarkyklė turi daug pakeitimų:

  • Išplečiamų aplankų parinktis sąrašo peržiūrai
  • Iš naujo pridėtas „vidutinis“ piktogramos rodinio dydis
  • Papildomų skirtukų meniu parinktys
  • Įklijuokite paveikslėlius iš mainų srities kaip paveikslėlių failą


Pažymėtina, kad GTK failų rinkiklyje dabar yra miniatiūros rodinys – ilgalaikė vartotojo užklausa, kuriai įgyvendinti prireikė nemažai laiko.

Nustatymuose pelės ir jutiklinės dalies skydelis atnaujintas naujomis parinktimis ir naudingomis gestų animacijomis; Linux branduolio versija dabar rodoma skydelyje Apie; ir pritaikymo neįgaliesiems skyriui suteiktas pakeitimas (ir keletas naujų parinkčių, įskaitant perjungimą, skirtą išjungti perdangos slinkties juostas GNOME).

WireGuard VPN ryšius galima pridėti ir konfigūruoti pačiame tinklo skydelyje, o Wi-Fi tinklų, prie kurių prisijungėte, slaptažodžius galima dalytis su kitais kaip QR kodą.

Neskaitytų pranešimų skaičius dabar pažymėtas Ubuntu Dock programos piktogramose; yra daugybė atnaujintų programų (nors, deja, ne Transmission 4.0); didesni vartotojo paskyros avatarai prisijungimo ir užrakinimo ekranuose; ir daugybė įvairiausių pataisymų visoje sistemoje.

Vizualinėje pusėje yra naujos LibreOfiice Yaru piktogramos, ir veiksmas „ekrano kopija“ greitųjų nustatymų meniu; yra naujų fonų; ir pagal numatytuosius nustatymus naudojama plonesnė Ubuntu šrifto versija, o monospace variantas suteikia šiek tiek didesnę išvaizdą.

Galiausiai, snap.

Nauja „informacijos atnaujinimo“ funkcija leidžia atsisiųsti veikiančių greitųjų programų naujinimus fone ir pritaikyti automatiškai, kai programa uždaroma. Tai leidžia vartotojams greičiau gauti naujinimus be nesibaigiančių niūrių pranešimų, raginančių juos atnaujinti.

Raspberry Pi vartotojai, atnaujinę į Ubuntu 23.04, naršydami žiniatinklį mėgausis visa aparatūros pagreitinta patirtimi – puiku!

Atsisiųskite  Ubuntu 23.04

Kiti Ubuntu skoniai

Ubuntu Cinamonas 23.04

Ubuntu Cinnamon oficialiai debiutuoja kaip Ubuntu skonio šeimos narys.

Esu tikras, kad Cinamon darbalaukio gerbėjai jau žino šį projektą nuo „remiksavimo“ dienų. Asmeniškai aš anksčiau Linux Mint išbandžiau Cinamon ir, nepaisant prielaidos, kad Ubuntu Cinnamon patirtis gali būti panaši, taip nėra.

Ubuntu Cinamonas tikrai yra savas. Keleta (jei yra) Mint X proraamų pristatomos čia su Ubuntu Cinnamon, o ne siūlo įprastas „įprastas“ programas, tokias kaip GIMP ir gThumb paveikslėliams, Celluloid vaizdo įrašams, Gedit teksto redagavimui, Evince dokumentų peržiūrai ir pan.

Vizualiai Ubuntu Cinnamon oranžiniai akcentai puikiai dera su likusia (tamsiomis pagal numatytuosius nustatymus) spalvų schema. Numatyasjsi darbalaukio išdėstymas pažymi visus tinkamus langelius, o našumas beveik toks, kokio tikitės iš Cinamon.

Kubuntu 23.04

Naujausia Ubuntu KDE toting skonio versija (nenuostabu) pateikiama su naujausia KDE Plasma darbalaukio versija, būtent KDE Plasma 5.27, KDE Frameworks 5.104 ir KDE Gear 22.12.

Po pirminės versijos Kubuntu 23.04 prijungia PipeWire kaip numatytąjį garso serverį, nors PulseAudio ir toliau pasiekiamas saugyklose tiems, kuriems to reikia. Kitas numatytasis pakeitimas, (tikrai gana gražus) Haruna medijos leistuvas, atrodo, yra Kubuntu programinės įrangos dalis – tai buvo ISO, kurį išbandžiau.

Xorg išlieka pasirinktu Kubuntu komandos rodymo serveriu. Wayland seansą galima išbandyti, tačiau jis nepalaikomas.

Norėdami gauti daugiau informacijos, peržiūrėkite oficialias Kubuntu 23.04 pastabas arba apsilankykite Kubuntu svetainėje ir atsisiųskite naujausią leidimą.

Xubuntu 23.04

Xubuntu 23.04 pristatomas su puikiu Xfce 4.18 atnaujinimu, kuris, be kitų pakeitimų, aprūpina Thunar failų tvarkytuve redaguojamą įrankių juostą, failų paryškinimą ir rekursinę paiešką. Keletas naujų skydelio parinkčių funkcijų, įskaitant daugiau šriftų pasirinkimų laikrodžio programėlėje (kuria man patiko žaisti).

Be to, Xubuntu 23.04 galima atsisiųsti nauju „minimaliu“ atvaizdžiu, kuris turi mažesnį atsisiuntimo dydį (tik 1,9 GB, palyginti su pagrindinio leidimo 3,25 GB), nes apskritai jame yra mažiau paketų.

Ubuntu MATE 23.04

Ubuntu MATE 23.04 neturi didelių pakeitimų – Paagrindinė naujovė, kad naudojamas PipeWire kaip numatytąjį garso serverį.

Yra keletas vizualinių patobulinimų (daugiausia atnaujinta piktograma ar dvi), tačiau visiškai naujas dirbtinio intelekto sukurtų ekrano užsklandų paketas beveik neabejotinai nusipelno diskusijos – kai kurie iš jų yra BEIEČIAI geri.

Flatpak neberasite iš anksto įdiegto Ubuntu MATE 23.04 (ar bet kuriame kitame Ubuntu variante).

Žinoma, jūs galite patys įdiegti Flatpak naudodami „sudo apt“ diegimą – o Flathub pridėtų programų skaičius viršija Ubuntu „snap“ parduotuvę, todėl yra daug svarių priežasčių tai padaryti!

Daugiau informacijos rasite Ubuntu MATE 23.04 laidos pastabose, o ISO galima atsisiųsti iš Ubuntu leidimų serverio. Eik, eik!

Ubuntu Budgie 23.04

Ubuntu Budgie 23.04 pristatomas su Budgie darbalaukio 10.7.1 versija (kuri taip pat pasiekiama Ubuntu Budgie 22.04 LTS vartotojams, o tai puiku). Kūrėjai pažymi, kad ši versija siūlo „patobulintas karštojo kampo galimybes“ ir „intuityvią plytelių palaikymą“ pelės ir (arba) klaviatūros įvestims.

Naujas programų indeksavimo įrankis leidžia greičiau rasti programas; yra nauja asmeninio vartotojo meniu programėlė; darbalaukio pranešimai dabar išblunka ir išnyksta; ir darbalaukyje yra nauja „Budgie Screenshot“ programa (seną gnome-screenshot ekrano kopijos įrankį galima įdiegti iš saugykloos).

Norėdami gauti daugiau informacijos, žr. Ubuntu Budgie 23.04 laidos pastabas.


Dar daug su kuo žaisti!

Aukščiau pateikti skoniai nėra vieninteliai nauji leidimai. Greitai susipažinau su likusiais dalykais, o štai svarbiausi dalykai.

Lubuntu 23.04 pristatomas su LXQt 1.2.0 (1.3.0, deja, nebuvo išleistas laiku) ir naudoja Picom kaip numatytąjį X kompozitorių; Ubuntu Studio 23.04 naudoja KDE Plasma 5.27; ir Edubuntu 23.04 sveikintinas sugrįžimas į klasę po 9 metų nebuvimo, o distribucija dabar naudoja GNOME 44.

Galiausiai, Ubuntu Unity 23.04 toliau tobulina ir puošia buvusią numatytąją Ubuntu darbalaukio aplinką, kuri šiam naujinimui pritaikyta 7.7 versijai ir apima naujų Dash valdiklių palaikymą.

Komentarai

Populiarūs įrašai