(Ne)laisvas mąstymas

Galvojau, kodėl "Linux", Esperanto ir kiti laisvi "standartai" Lietuvoje nepopuliarūs, ir štai ką nusprendžiau:
 • Trūksta informacijos. Žmonės žino tik "Vindausus", "Vordą" ir "eksplorerį" ir nežino, kad egzistuoja "Linux", "OpenOffice" ar "Mozilla Firefox".
 • Žmonės mano, kad monopolininkai geriau žino, ko jiems reikia.
 • Piliečiai bijo pasirinkimo laisvės, bendravimo su kitokiais.
Manau, kad daug gali padėti žiniasklaida rašydama ir rodydama per TV apie įvairias laisvas bendruomenes. Taip pat pačios bendruomenės gali organizuoti įvairias akcijas ;)

Komentarai

 1. Na, bent jau dėl "Mozillos" akivaizdu, kad tauta žino ir naudojasi:) Jei gerai pamenu, lietuviai visai neseniai dominavo pagal jos parsisiuntimus, tenkančius vienam gyventojui ar pan. Bėda gal ta, kad mūsuose labai stiprus būna "mainstreamas" ir retas kuris ryžtasi nuklysti nuo populiariausio kelio.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Firefox lietuviai pradėjo naudoti, kai ji išpopuliarėjo pasaulyje. Manau, kad reikia daugiau reklamuoti atvirus standartus, Esperanto ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Žmonės renkasi ne tai kas geriausia o tai kas populiariausia.. Čia ne tik su programomis, soc tinklais.. Bet iš esmės ir su laisvalaikių, pomėgiais, madomis..
  Esu ne kartą bergždžiai stengiausis paaiškinti kad FF ar Opera geriau už IE.. bet yra žmonių tipas kurių kredo "yra gerai - kaip yra" (pvz. "geriausia mašina - moskvich")..

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai