[Trumpai] Reikia gerbti bendruomenių taisykles ir įsitikinimus

Šiomis dienomis kilo (dirbtinai sukeltas?) skandalas dėl prezidento A. M. Brazausko laidotuvių. Man iš pradžių buvo keista, bet, vėliau sužinojęs sprendimo priežastis, pradėjau manyti, kad nuspręsta teisingai (bet man nepriimtinai). Kodėl?

Romos Katalikų Bažnyčia ir ją lankantieji (t.y. bendruomenė) turi savo įsitikinimus ir taisykles. Jei bendruomenės atstovai juos pažeistų, tarp bendruomenės narių gali kilti nepasitenkinimas ar protestai. Kadangi šiuo laikotarpiu žmonės suaktyvėję, protestai nenustebintų.

Religija žmonėms reikalinga. Atsisakę jos, dažnai atsisako ir žmogiškų vertybių, dažnai susipriešina.

Lietuvoje bendruomeniškumas silpnas, o vertybės dažnai keičiasi. Dėl šių priežasčių Lietuvoje ~80% gyventojų yra katalikai "ant popieriaus". Pažįstu žmonių,  kurie įsitraukę į bendruomeninę veiklą. Jie nėra katalikai (daug unitarinių universalistų, metodistų), bet aktyviai dalyvauja savo bažnyčių veikloje. Galbūt, visuomenę reikia supažindinti su kitomis krikščionių bendruomenėmis ;) Tuomet visuomenė taptų bendruomeniškesne.

P.S. "Facebook" vartotojai gali atlikti testą. Pagal šį testą, aš esu metodistas arba unitarinis universalistas (kokie draugai, toks ir Tu?) ;)

Komentarai

  1. Nesusilaikiau. "Religija žmonėms reikalinga. Atsisakę jos, dažnai atsisako ir žmogiškų vertybių, dažnai susipriešina." - tas "dažnai" gal turi kokių įrodymų, kad vyksta dažnai :D? O visuomenę gal greičiau reikia supažindinti apskritai su bendruomenine veikla kaip tokia, o ne būtent su krikščioniškąją, tam kad ji taptų geresnė ar kad tos mistinės vertybės atsirastų.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Daugelis unitarinių universalistų savęs nelaiko krikščionimis. Nors mano draugai UU yra krikščionys ;)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai