[Trumpai] Kas yra tiesa?

Kelias pastarąsias savaites diskutavau su keletu žmonių viena tema (šiam įrašui nesvarbi). Mūsų nuomonės išsiskyrė. Nesupratau, kodėl žmonės prieštarauja akivaizdžiai tiesai. Dabar, po kelių savaičių diskusijų, pradedu suprasti, kad vienos tiesos nėra.

Paprastas pavyzdys. Paklauskite lietuvio ir argentiniečio paprasto klausimo „iš kur pateka saulė?“. Lietuvis sakys, kad iš rytų, o argentinietis – iš vakarų. Abu atsakymai teisingi.

Panašiai galėtų būti ir musulmonių burkomis, be kurių moterys dėl dykumų orų neišgyventų. Vėjas smėlį atpučia ant veido, burnos. Tam ir dengiamas veidas. Mums burkos – moterų priespaudos simbolis.

Panašių pavyzdžių galima pateikti daugybę. Kas vienam tiesa – kitam melas, absurdas.

Norėdami bendrauti su įvairiais žmonėmis, turime suprasti, kad mūsų „tiesa“ nebūtinai turi būti visų „tiesa“. Kad ir kokia akivaizdi mums ji būtų.

Komentarai

 1. Na Robin Sharma sako, kad vieninteliai ir visiems galiojantys yra gamtos dėsniai, visa kita yra kintama ir kiekvienam matoma kitaip, taigi toks dalykas, kaip realistas žmogus nėra, jis tik pats mano kad toks yra :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. tai dar prisiminus animacini filma Kungfu Panda.. ir ten vezhlys gerai pasako nera blogos zhinios.. yra tik zhinia..
  tai chia tas patc su tiesa... kiekvienas turim savo mastymo pagrinda ir juo rememes, tai tuo muomentu teisus buna visus, kaip ir sprendimas buna sprendimu( nei blogu nei geru o tiesiog sprendimu).
  manau gamtos desnius irgi galima interpretuoti skirtingai.. ir abu bus teisus... nes taip pat kaip ir su saule pvz geras.. abu juk teisus( tiek argentinietis, tiek lietuvis)...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Keista, dėl saulės, ką rašai.

  Manau kad ji visur teka iš rytų ir leidžiasi į vakarus. Tik šiaurės pusrutulyje ji iš rytų į vakarus keliauja pietiniu skliautu, ir saulės laikrodžio šešėlį suka pagal laikrodžio rodyklę, o pietų pusrutulyje ji keliauja šiauriniu skliautu ir todėl šešėliai dienos eigoje sukasi prieš laikrodžio rodyklę. Sako kad ten nuvykus net būna sunku apsiprasti su tuo, tikiesi kad šešėlis slinks iš kairės į dešinę, o jis pasirodo nukeliauja atvirkščiai...

  O gal aš klystu?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Šiaurės pusrutulyje saulė teka iš kairės į dešinę, o pietų pusrutulyje - iš dešinės į kairę.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai