Kaip atrodys mūsų civilizacijos pabaiga?

Šiais metais dažnai kalbama apie "pasaulio pabaigą". Manoma, kad dėl "pabaigos" nebeliks žemės planetos. Taip manantys klysta. Žemė niekur nedings, žmonės neišmirs ir nebus jokio karo. Civilizaciją naikiname mes patys, nes nebegerbiame savo tradicijų. Tuo naudojasi atvykėliai iš kitų civilizacijų įtvirtinant savo gyvenimo būdą ir tradicijas. O ką darome mes? Pritariame atvykėliams ir pildome jų norus. Šįmet nebus eglės, o kitais metais švęsime Ašure ir priimsime jų kalendorių? Tai reikštų mūsų civilizacijos pabaigą. Mes, lietuviai, kitokie? Ne, mes tokie patys, nes daugumai mūsų gruodžio 25-oji yra tik graži žiemos šventė (o kai kam ir nelabai graži).

Papildyta gruodžio 21 d, 15:30
Biblijoje radau šias eilutes:
Nesimokykite pagonių kelių ir nebijokite dangaus ženklų, nors pagonys jų bijo. Pagonių papročiai yra tuštybė. Jie nusikerta medį miške, amatininkas kirviu aptašo jį, sidabru ir auksu pagražina, pritvirtina plaktuku ir vinimis, kad nejudėtų (Jeremijo 10, 2-4).

Šias eilutes galima suprasti kaip draudimą puošti egles. Mano nuomone, tai yra draudimas garbinti medį. Šiais laikais mes Kalėdų eglių negarbiname, bet jomis grožimės.

Komentarai

Populiarūs įrašai