Trumpai apie lietuvių pesimizmą

Kodėl lietuviai vieni iš didžiausių pesimistų pasaulyje? Mes gyvename nepalyginamai geriau nei afrikiečiai ar dauguma lotynų amerikiečių, bet vis esame kažkuo nepatenkinti. Turiu atsakymą.

Lietuviai pripratę slėpti gerą nuotaiką, geras žinias, nes ... bijo, kad atims jų sėkmę. Priežasčių galima rasti įvairių. Viena jų - sovietmetis, kada žmonės privalėjo būti dviveidžiais.

Kita priežastis - Lietuvoje vyraujanti "lenkiška katalikybė", mažai turinti bendrumų su krikščionybe (daugiau su komunizmu/socializmu). "Lenkiška katalikybė" įskiepijo žmonėms, kad tereikia būti "geriems" ir už tai bus atlyginta. Skamba gražiai, bet tikrovė kitokia.

Trečia priežastis - politikų tapatinimas su aukštesniosiomis jėgomis. Žmonės tiki, kad politikas pamos stebuklingąja lazdele ir padidės atlyginimai, pensijos ir pan. Tai neįvykus, nusiviliama politikais.

Ketvirta priežastis - tinginystė ar "smegenų lygumas". Lietuviai mėgsta dirbti, bet nesugeba gerai darbo atlikti. Vieni tingi, kitiems svaigalai pražudė mąstymo ląsteles.

Na, viską sudedame ir gauname piktą, tingų, girtą ir politikus stabais laikantį lietuvį.

Su sausio 13-ąja visus  ;)

Komentarai

Populiarūs įrašai