[Trumpai] 2013-uosius prisimenant (internetas ir atviras kodas)

Maždaug už devynių valandų sutiksime 2014-uosius. Šia proga trumpai apžvelgsiu, kas man buvo svarbu 2013-aisiais:
 • Liepos 1-oji - Google Reader uždarymas. Neįsivaizdavau dienos be Google Reader. Tai buvo mano naujienų ir tinklaraščių įrašų skaityklė. Po jos uždarymo naudoju Feedly, kurios privalumas buvo greitas dalinimasis straipsniais - Feedly Mini (deja, ji buvo pašalinta).
 • Manjaro Linux atradimas. Nors naudoju Ubuntu, ateityje svarstau pereiti prie rolling release distribucijos. Tam Manjaro puikus pasirinkimas. Ji greita, stabili, greitai atnaujinanti programų versijas distribucija. Tai yra metų atradimas, tačiau dar lieku prie Ubuntu. Gal 2014-ieji bus Manjaro metai?
 • Ubuntu ir Linux Mint sutrumpino ne LTS leidimų palaikymą iki 9 mėnesių. Šių metų Ubuntu ir Linux Mint leidimai nebuvo labai sėkmingi. Juose radau daug klaidų. Gal 2014-ieji bus sėkmingesni?
 • Interneto portalų ir socialinių tinklų universalėjimas (pritaikymas įvairiems įrenginiams). Ši tendencija ypač nervina PC savininkus.
 • Google Talk pakeistas į Google Hangout. Ilgai merdėjęs projektas buvo atnaujintas kitu pavadinimu.
 • PC įrangos pasiūlos mažėjimas. Pirkau klaviatūrą. Nustebino mažas modelių pasirinkimas. Na, populiarėjant nešiojamiems ir universaliems įrenginiams, tai galima suprasti.
Daugiau į galvą niekas neateina. Taigi, tuo ir baigsiu. Linkiu gerų metų!

Komentarai

 1. Nesutikčiau dėl mažėjančios pc įrangos pasiūlos. Jos tikrai yra daug, gal tiesiog pasikeitė įpročiai ir vietoj Tunex ausinių iš kiosko, dabar vartotojai pradėjo labiau žiūrėti į kokybę.

  Feedly tikrai puiki programa, pats kasdien naudojuosi :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, kiek teko pirkti PC įrangos, tai sunkiai radau ko man reikia. Mano poreikiai specifiniai. Gal todėl ir nerandu, tačiau anksčiau viską rasdavau be problemų ir pasirinkimas tikrai buvo didesnis. Pvz prieš 3-4 metus pirkau internetinę klaviatūrą ir galėjau rinktis iš daugybės modelių, o dabar man tiko tik viena klaviatūra.

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai