Ubuntu 22.10 apžvalga

Jau galima atsisiųsti Ubuntu 22.10 „Kinetic Kudu“.

Ubuntu 22.10 pateikiama su daugybe vartotojo patirties patobulinimų, nauju garso serveriu, nauja teksto rengyklės programa ir Linux 5.19 branduoliu. Jis taip pat gali pasigirti geresniu nei bet kada palaikymu vienos plokštės kompiuteriui Raspberry Pi.

Kaip trumpalaikis palaikymo leidimas, ši Ubuntu versija pateikiama su 9 mėnesių programų atnaujinimais ir palaikymu. Tai trumpas laikas, bet ateinantį balandį galėsite atsinaujinti į naujesnę Ubuntu 23.04 versiją.


 (Palyginti nesenas) GNOME 43 leidimas pateikia didžiąją dalį pagrindinių Ubuntu 22.10 pakeitimų. Balandį praleidę GTK 4/libadwaita, Ubuntu kūrėjai pagaliau juos palaiko čia, Kinetic Kudu.

Iki šiol ryškiausias pokytis yra naujas sparčiųjų nustatymų meniu. Tinklelio tipo planšetinis išdėstymas įkvėpimo semiasi iš kitų stalinių kompiuterių OS, įskaitant mobiliąsias, kad būtų patogiau bendrauti. Viršutinės eilutės išdėstymas skiriasi staliniuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose, o pastarųjų naudotojai kairėje mato akumuliatoriaus lygio piktogramą.

Šis senojo būsenos meniu pakeitimas siūlo visas tas pačias funkcijas, bet naują sąveikos būdą. Vienu paspaudimu įjungiate / išjungiate Wi-Fi, tinklą, Bluetooth, naktinį apšvietimą, VPN ir t. t., taip pat naują jungiklį, kad įjungtumėte / išjungtumėte visą sistemos tamsųjį režimą (neturi elegantiško perėjimo efekto, kurį siūlo GNOME).

Tačiau yra ir naujų funkcijų. Pavyzdžiui, dabar galite pakeisti Wi-Fi tinklą tiesiai iš meniu (anksčiau buvo rodomas viso ekrano modalinis parinkiklis), o dabar galima perjungti garso įrenginį iš paties garsumo slankiklio (taigi ne: nebereikia diegti GNOME plėtinį, kad tai padarytumėte).

Siūloma daug failų tvarkyklės patobulinimų, įskaitant naują interaktyvų dizainą, patobulintą sąrašo rodinį (kuris palaiko guminę juostelę ir failų pamėgimą) ir pertvarkytus failų ir aplankų „ypatybių“ dialogo langus. Pastarasis ne tik suteikia vartotojams daugiau informacijos apie jų failus, bet dėl ​​integracijos su Diskai programa suteikia ir daugiau galimybių.

Nauja „Ubuntu Desktop“ skiltis (naujai pritaikoma) „Nustatymų“ programoje sugrupuoja Ubuntu piktogramų plėtinių ir „Ubuntu Dock“ parinktis. Nėra jokių naujų parinkčių – vis dar nėra sumažinimo spustelėjus.

Yra įprastas atnaujintos programinės įrangos pasirinkimas, įskaitant spartesnę Mozilla Firefox Snap, pažangesnį LibreOffice produktyvumo rinkinį ir naujausią nuostabios el. pašto programos Thunderbird versiją. Naujoji GNOME „libadwaita“ pagrindu sukurta teksto rengyklės programa pakeičia senąją Gedit (kuri yra saugykloje), o programą „To Do“ pašalinta.

PipeWire yra numatytasis Ubuntu garso serveris. PipeWire yra modernesnė garso apdorojimo priemonė, kuriai paleisti reikia mažiau sistemos išteklių ir kuri gali pasigirti geresniu suderinamumu su belaidžiais Bluetooth garsiakalbiais ir ausinėmis.

Kinetic Kudu taip pat yra komplektuojamas su Linux branduoliu 5.19, Mesa 22 ir daugybe kitų atnaujintų komponentų ir įrankių. Įtrauktas naujausias Network Manager 1.40 leidimas, kaip ir BlueZ 5.65.

Atsisiųsti Ubuntu 22.10

Komentarai

Populiarūs įrašai