Kitų Ubuntu 22.10 leidimų apžvalga

Karu su įprastu Ubuntu 22.10 darbalaukio ieidimu yra daugybė atnaujintų kitų darbalaukio aplinkų leidimų.

Jei nenurodyta kitaip, visi leidimai paveldi pagrindinius Ubuntu paketus, todėl jūs gaunate tą patį Linux branduolį 5.19, grafikos tvarkykles ir įrankius kaip ir įprastoje versijoje (todėl tų pakeitimų konkrečiai nepavadinsiu).

Kubuntu 

Kubuntu 22.10 yra pagrįsta KDE Plasma 5.25 leidimu. Nors tai nėra pats naujausias leidimas, jis yra gana reikšmingas atnaujinimas. Man ypač patinka nauji jutiklinės dalies gestai ir spalvų derinimo tinkinimo galimybės.

Kubuntu 22.10 atnaujintas siūlomų pagrindinių KDE programų rinkinys, KDE Gear 22.08 ir naujos Firefox, VLC, Thunderbird, LibreOffice ir kitų programų versijos.

Eikite į Kubuntu atsisiuntimų puslapį, jei norite išbandyti Kubuntu Kinetic.

Xubuntu

Xubuntu 22.10 sukurtas aplink Xfce 4.17, kuri yra vėliau šiais metais pasirodysiančio Xfce 4.18 leidimo kūrimo serija. Nors tai neapima daug vartotojui skirtų naujų funkcijų, ji suteikia daugybę patobulinimų, kurie labai pagerina Xfce darbalaukio patirtį.

Thunar, failų tvarkyklė dabar prisimena mastelio keitimo lygius, nustatytus kiekvienam katalogui, ir siūlo integruotą, rekursyvią failų paiešką. Mousepad, įtraukta teksto rengyklė, dabar turi paieškos istoriją; ir Catfish (epinis failų paieškos įrankis) gauna kontekstinį meniu „Atidaryti naudojant“, kad būtų lengviau atidaryti rastus failus.

Kiti patobulinimai apima Xfce PulseAudio įskiepį, nurodantį, kada programa įrašo garsą, ir pateikia pranešimus, kai reguliuojami mikrofono garsumo lygiai; galimybė nukopijuoti visą proceso komandų eilutę į iškarpinę užduočių tvarkyklėje; ir naujas dvejetainis laiko režimas Xfce skydelyje.

Atsisiųskite Xubuntu 22.10 iš Xubuntu svetainės.

Ubuntu MATE

Ubuntu MATE 22.10 yra tylesnis nei įprasta leidimas, kurį išgirdę gali nustebti ilgametis šios distribucijos gerbėjas! Ubuntu MATE vadovas Martin Wimpress Kinetic pasiūlymą apibūdina kaip „kuklų atnaujinimą pagal naujausius standartus […], orientuotą į „gyvenimo kokybės gerinimą“ – ir ei, kartais mažiau yra daugiau!

MATE entuziastai ras labai patobulintą HUD funkciją ir visiškai naujas HUD nustatymų programas, siūlančias daugybę nustatymų šiai funkcijai valdyti; yra dar vienas (tikrai gana įspūdingų) dirbtinio intelekto sukurtų fonų rinkinys, kuriuo galėsite mėgautis; ir naujas Vartotojų tvarkytuvės įrankis, skirtas tvarkyti vartotojus!

Ankstyvas pasirinkimas iš būsimos MATE Desktop 1.28 leidimo: programėlių piktogramas dabar galima lygiuoti centre, be lygiavimo kairėje ir dešinėje parinkčių. Tai yra nedidelis papildymas didžiojoje schemoje, tačiau tenkina pasirinkimą ir žinomumą (visi Windows 11, MacOS ir ChromeOS naudoja centre suderintas užduočių juostas) – tai būdinga MATE kokybė.

Atsisiųskite Ubuntu MATE 22.10
iš oficialios svetainės.

Ubuntu Budgie

`Atrodo, kad iš pavyzdinių „darbalaukio aplinkos“ skonių Ubuntu Budgie 22.10 turi daugiausiai pokyčių! Tiesą sakant, išleidimo pastabose yra tiek daug, kad negalėsiu visko paminėti keliose pastraipose. Pakanka pasakyti: yra daug mažesnių patobulinimų, tokių kaip programėlės ir nustatymai.

Antraštės kreipimasis bus įtrauktas į kraujuojantį Budgie momentinį vaizdą. Ubuntu Budgie kūrėjai teigia, kad tai apima „visą papildomų galimybių rinkinį, kol per kelis ateinančius mėnesius bus išleista v10.7“ – tai įdomu. Taip pat yra atnaujintas banguotųjų papūgėlių meniu su peržiūrėtu „tradiciniu“ išdėstymu.

Nedidelė revoliucija ėmėsi plano, susijusio su programine įranga Ubuntu Budgie. Kai kurios programos buvo atmestos, kitos pridėtos, o kelios įtrauktos vietoj alternatyvų. Lollypop ir gPodder prisiima anksčiau Rhythmbox skirtas muzikos ir podcast'o pareigas; guvcview pakeičia Cheese; ir Atril, MATE Calc ir MATE System Monitor pakeičia jų GNOME ekvivalentus.

Apsilankykite Ubuntu Budgie atsisiuntimų puslapyje, kad gautumėte Ubuntu Budgie 22.10 kopiją.`

Dar daug su kuo žaisti!

Aukščiau paminėti platinimai nėra vieninteliai skoniai su naujais leidimais, bet aš neturėjau laiko atsisiųsti ir pasinerti į kitus.

Ubuntu Studio 22.10 pristatomas su nauja „funkcijų pašalinimo programa“, kuri atrodo patogi, o jos programinės įrangos atnaujinimai apima naujausią Audacity 3.2 leidimą (ir tai nebėra Snap); Lubuntu 22.10 pristato naujausią LXQt darbalaukio leidimą ir prideda šiek tiek mielo bendruomenės sukurto meno; ir visiškai naujas oficialus skonis Ubuntu Unity 22.10 prisijungia prie klubo. Tai, kaip galite atspėti iš pavadinimo, pagal numatytuosius nustatymus naudoja Unity darbalaukio aplinką.

Šį kartą Ubuntu Kylin išleidimo nėra.

Šaltinis: OMG! Ubuntu!

Komentarai

Populiarūs įrašai