[Trumpai] Kokios naujovės laukia Ubuntu 2011-aisiais?

Besibaigiant metams, nusprendžiau pažvelgti į ateinančius metus. Tiksliau, kaip ateinančiais metais keisis Ubuntu OS?

 

Nauja grafinė aplinka

 

Jau Ubuntu 11.04 bus atnaujinta grafinė aplinka Unity ir pritaikyta staliniams kompiuteriams. Ši aplinka pagal nutylėjimą turės „dock'us“ (dash), programų meniu viršutiniame skydelyje ir naudos Compiz grafinius efektus. Manau, kad Unity bus panaši į Mac OS.

 

Jei Unity sulauksime jau pavasarį, kitos lengvasvorės grafinės aplinkos WAYLAND (ji pakeis X.org) teks laukti iki rudens. Ši aplinka turėtų patikti žaidimų ir pramoginių programų mėgėjams.

 

LibreOffice

 

OpenOffice.org projektas skilo. Jau greitai bus išleista nauja jo atšaka LibreOffice. Naujas raštinės paketas bus įdiegiamas su Ubuntu 11.04.

 

Taps ar netaps Ubuntu „rolling realease“ distribucija?

 

Jau greitai Ubuntu versijos nebebus leidžiamos kas puse metų. Naujovės bus diegiamos su eiliniais sistemos atnaujinimais. Gali būti, kad 2011 metais bus išleistos paskutinės eilinės versijos (vėliau bus leidžiamos tik LTS versijos).

 

Mano nuomonė

 

Manau, kad 2011-aisiais Ubuntu keisis į gerąją pusę. Naujovės gali pritraukti daug naujų vartotojų. Na, reikia palaukti pavasario ir paaiškės ar aš teisus ;)

>P.S. Akcija "Padovanook Kalėdų stebuklą" dar tęsiasi. Padovanokite neturtingų šeimų vaikams 5 centus spausdami mygtuką prisidėk ir tu (tai Jums nieko nekainuos). Jei mygtuko nematote, išjunkite reklamų blokavimą (AdBlock ar kt).

Komentarai

 1. Tao kad Ubuntu rolling releas nebus greitu metu. Paneigta informacija. Ir manau teisingas žingsnis

  Wayland be kokių gerų dviejų metų nematysim. Per daug naujas projektas, kad taip staigiai būtų įdiegtas į OS, o kur dar gamintojų palaikymas, tvarkyklės.

  Jei pradės taip eksperimentuoti, tai sumažins vartotojų kiekį.
  Pagrindiniams vartotojams nesvarbu ar tai libre office ar OpenOffice, ar wayland ar X org sukasi - svarbiausia stabilumas, paprastumas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Rašiau, kad rolling release gali išleisti 2012m. Paprastiems vartotojams didžiausia naujovė bus Unity, o kitos nematomos.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai