Įrašas Vasario 16-ajai apie kompetenciją ir dvi Lietuvas

Sveikinu su Nepriklausomybės diena. Ta proga noriu parašyti savo nuomonę apie dabartinę šalies situaciją (nors šiuo metu nelabai seku politines naujienas).

Trūksta kompetencijos, todėl politikai „užsiima populizmu“

Facebook'e seku prezidentės įrašus. Nors ten randu ir protingų minčių, bet nemažai ten ir populizmo bei neišmanymo, pvz. maisto kainų reguliavimas ar nusišnekėjimai užsienio politikos temomis (apie JAV ir Baltarusiją).

Ką daryti? Na, nei vienas žmogus negimė protingas, todėl, mano nuomone, reikia daugiau šviesti visuomenę politiškai. Išprusę piliečiai už kvailius ir klounus nebalsuos (nors, tiesą pasakius, pats balsavau už D. Grybauskaitę, nes EK ji neblogai dirbo ir kiti kandidatai už ją buvo prastesni).

Antra, reikia išsilavinusių žmonių didesnio politinio aktyvumo. Jie turi pasisakyti politinėmis temomis ir aktyviai siūlyti naujus įstatymus bei problemų sprendimo būdus.

Trečia, reikia daugiau įtraukti visuomenę į įstatymų rengimą ir priėmimą. Tam reikia skatinti bendruomeninę veiklą ir e-politiką (referendumai internete ir pan.).

Dvi Lietuvos – vartotojiška/„pagoniška“ ir išprususi kurianti

Matau dvi Lietuvas - „pagonišką“ ir kuriančią išsilavinusią. Pirmosios Dievai – žiniasklaida, politikai ir „Maximos“ su „žvaigždėmis“. Ji man panaši į paukščiukus, rėkiančius lizde ir laukiančius iš tėvų jau apkramtyto maisto. Jei maisto negauna, jie „mėgina skristi pas tėvus ir reikalauja duoti valgyti“ (daužo langus ir pan.).

Antroji Lietuva kartais pasidomi, kaip gyvena pirmoji, bet ji turi savo gyvenimą – rašo tinklaraščius, kuria sau ir kitiems gyvenimą (mokslininkai, profesoriai ir kiti mąstytojai), bendrauja su pasauliu, juokiasi ir mielai priima ir pirmosios Lietuvos gyventojus (jei jie to nori patys).

Kaip sujungti abi Lietuvas? Norint visiems geresnio gyvenimo, reikia šias dvi Lietuvas supažindinti. Antroji Lietuva turi bandyti perduoti savo gyvenimą pirmajai. Tik tada gyvenimas gali visiems pagerėti ;)

Komentarai

  1. „Niekuo nesidomiu, bet viską žinau“ viskas tuo ir pasakyta, nusišneki nemažiau nei tie politikai. :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Na, kasdien skaitau naujienų portalus, žinau naujienas.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai