{Trumpai] Įrašas Nepriklausomybės atkūrimo dienai: ar išmoksime apginti savo nuomonę, bet kartu gerbti ir kitaminčius?

24 valandas per parą (su retomis išimtimis) praleidžiu namie. 6 valandas per parą praleidžiu internete. Per likusias – tenka girdėti „gyvų“ žmonių pokalbius, „diskusijas“.

Daugelis tautiečių nemoka priimti kitokią nuomonę nei jų. Kitamintis tampa priešu, blogiečiu. Nedrąsūs žmonės bijo išsakyti savo nuomonę, nes su ja nesutinka „dauguma“.

Mano nuomone, normalioje valstybėje privalo būti įvairiai mąstančių piliečių, mokančių gerbti „kitokius“. Jei norime, kad Lietuva suklestėtų, privalome tapti drąsiomis asmenybėmis, gerbiančiomis visus gyventojus (ir ne tik lietuvius).

Keistis privalo ir valdantys šalį (norėtųsi sakyti „tautos atstovai“, bet taip nėra). Liūdna girdėti, kaip susidorojama su „kitokiais“. Spauda „randa“ faktų, kad kažkoks žmogelis be iškalbos yra „turtingiausias žmogus Lietuvoje“ (kuo labai sunku patikėti), ir po mėnesio „turtuolis“ lekia lauk. Matyt, neįtiko „daugumai“.

Ką daryti? Žinau, ko daryti negalima – tylėti ir susitaikyti su diskriminacija. Matantys šią problemą privalo nepabijoti ginti „daugumos aukas“. „Dauguma“ supratusi, kad „kitoks“ moka apsiginti, ilgainiui pradės jį gerbti.

Europoje ir Amerikoje žinau keletą rimtų organizacijų, siekiančių tolerancijos. Jos mokina gerbti visus piliečius. Deja, šios organizacijos žiniasklaidos beveik neminimos. Nepamaišytų panaši organizacija ir Lietuvai ;)

P..S. Sveikinu su Kovo 11-ąja! ;)

Komentarai

Populiarūs įrašai