Kokia ateitis laukia Skype?

Truputį nurimus aistroms dėl naujo Microsoft pirkinio pokalbių programos Skype, pasvarstysiu apie jos ateitį.

Microsoft nutrauks Linux kliento palaikymą?
Microsoft ir toliau palaikys MacOS Skype klientą, tačiau labai tikėtina, kad Linux kliento palaikymas bus nutrauktas. Kodėl? Microsoft programos neturi Linux versijų.

Ar Linux naudotojai nebegalės naudotis Skype?
Tikėtina, kad Microsoft nuspręs sujungti pokalbių programas Skype ir MSN. Tai būtų gera naujiena Linux naudotojams, nes dauguma atviro kodo pokalbių programų palaiko MSN. Mano nuomone, tai būtų pats geriausias galimas sprendimas šioje situacijoje.

Ką daryti, jei Linux naudotojai nebegalės naudotis Skype?
Mažai tikėtina, bet Microsoft gali visiškai nutraukti Skype palaikymą Linux naudotojams. Tokiu atveju, galima naudotis Google Talk ir atviruoju XMPP, leidžiančiu bendrauti ne tik su kitais XMPP, bet ir su ICQ naudotojais.


Skype bus apmokestina?
Microsoft sieks didinti pelną, todėl daugės komercinių paslaugų. Pradžioje atsiras reklamos, o vėliau gali būti siūlomos ir įvairios komercinės paslaugos. Nemanau, kad pats klientas bus apmokestintas.

Daugės atviro kodo pokalbių programų naudotojų?
Taip, bet kuriuo atveju. Net jei mano svarstymai nepasitvirtins, atviro kodo rėmėjai ieškos būdų atsisakyti uždarų programų (ypač, jei jas kuria Microsoft). Bus stengiamasi tobulinti atviro kodo pokalbių programas, pridėti naujų galimybių. Tokiu atveju, gali atsirasti rimtas Skype konkurentas.

Pabaigai
Skype ateitis paaiškės dar šiais metais. Tragedijos, bent kol kas, nematau. Bet kuriuo atveju siūlyčiau pradėti ieškoti alternatyvų. Dėl konkurencijos laimi vartotojai ;)

Komentarai

  1. Naujas gandas. Microsoft sujungs Skype su MSN. Naujam produktui bus paliktas Skype pavadinimas. Gali vadintis Windows Skype arba Microsoft Skype.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Nebloga nuomonė http://digitizor.com/2011/05/12/skype-linux-future-silverlight/

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai