"Prayers for Bobbby" - filmas, metantis iššūkį visuomenei

Aprašas:
Filmo siužetas sukasi apie Bobį, kuris kaip eilinis paauglys, svajojo tapti rašytoju, jį supo tėvai, broliai ir seserys. Nepajėgdamas išlaikyti paslapties, Bobis apie savo netradicinę orientaciją pasipasakoja vyresniam broliui. Paslaptis tampa žinoma visai konservatyviai šeimai. Meri – religinė fanatikė – nusprendžia išgydyti sūnų nuo „baisios ligos“, nusiunčia jį pas psichologą, skaito garsiai Bibliją, klausosi pamokslų per radiją, visame name iškabinėja lapelius su religinėmis „tiesomis“. Tuo metu Bobis išvyksta pas savo pusseserę į kitą miestą, kur sutinka savo pirmąją, bet nelaimingą meilę, o galvoje tebeskamba mamos žodžiai: „man nereikia sūnaus gėjaus“, „tai nuodėmė“...

Tai tik istorijos pradžia, filmas ne tik apie tai. Filmas pasakoja Mery Griffith istoriją, motinos, kuri tik po sūnaus mirties supranta visų savo įsitikinimų klaidingumą ir kvailumą. Bandydama „išgelbėti sūnų ir jo sielą“ ji sunaikina ne tik jį, bet ir pačia save. Po sūnaus netekties, ji tampa aktyvia LGBT teisių gynėja. Jos vaidmenį atlikusi Sigourney Weaver, pasakoja, kad yra girdėjusi, jog šią Merės Griffith biografinę knygą vaikai dovanoja tėvams prieš pokalbį apie save. Aktorė priduria: „Pagalvojau, kad mes galime sukurti dar vieną būdą , kaip pradėti pokalbį“.

Šiame filme kultinio filmo „Svetimi“ žvaigždė (Sigourney Weaver) tarsi ėmėsi auklėti tėvus, kurie augina homoseksualius vaikus. Savo naujajame televizijos projekte aktorė suvaidino motiną vaikino, kuris nusižudė dėl tėvų užsispyrimo. Šiame filme aktorė vaidina senų pažiūrų moterį - Merę, kurios sūnus Bobis, sužinojęs apie savo gėjišką prigimtį, bando atskleisti ją savo artimiesiems, tačiau užsitraukia motinos ir visuomenės rūstumą. Savižudybė jam pasirodo tinkamiausia išeitis šioje situacijoje. Aktorės žodžiais, šis filmas tokiems paaugliams kaip Bobis suteikia viltį, o tėvams gali padėti susitaikyti su vaiko seksualine orientacija.

Komentarai

Populiarūs įrašai