Antraštės #84

Naujienos ir programinė įranga.

  • AmpliPi - namų garso sistema - AmpliPi dizainą išskiria tai, kad jis padarytas atviro kodo nuo programinės įrangos iki programinės aparatinės įrangos ir schemų. REST API ir žiniatinklio programa yra parašyta Python ir veikia naudojant Raspberry Pi 3+ skaičiavimo modulį. 
  • Windows pinigų grąžinimo diena - 1999 m. vasario 15 d. buvo Windows grąžinimo diena. Tai buvo pasaulinė diena, kai atvirojo kodo OS vartotojai nuėjo į Microsoft biurus, kad grąžintų nenaudojamas Windows licencijas, kurias jie buvo priversti įsigyti, nes buvo susieti su pirkta mašina.
  • VLC 4.0 pasirodys vėliau šiais metais su nauja vartotojo sąsaja, daugiausia dėmesio skiriant internetiniams vaizdo įrašams ir saugumui - naujojoje versijoje taip pat daugiau dėmesio bus skiriama vaizdo įrašų atkūrimui iš interneto, pasikliaujant plėtiniais ieškant trečiųjų šalių turinio. Komanda taip pat kuria VLC versiją, kuri veiks naršyklėje (remiantis WebAssembly).
  • Facebook renkasi Fedora, tačiau domimasi ir CentOS Stream- viena iš priežasčių, kodėl Facebook domisi CentOS Stream, yra stabilus nuolatinis leidimas, dvejetainis suderinamumas, punktualūs saugos atnaujinimai ir glaudus ryšys su Fedora.
  • LastPass Free pakeitimai  - nuo 2021 m. kovo 16 d. LastPass Free apims prieigą tik neribotuose vieno tipo įrenginiuose - darbalaukyje ar mobiliajame.
  • Plasma 5.21 - be daugybės stabilumo patobulinimų, yra nemažai Plasma komponentų, kurie Wayland palaiko daug geriau. Pavyzdžiui, KRunner dabar gali išvardyti visus atidarytus langus Wayland, naujas skydelio sistemos dėkle esantis komponentas informuoja jus apie klaviatūros išdėstymą, dar pridėtas GTK4 palaikymas.
  • SonoBus - SonoBus yra paprasta naudoti, atviro kodo programa, skirta aukštos kokybės, mažos vėlavimo trukmės „peer-to-peer“ garso srautui perduoti tarp įrenginių per internetą ar vietinį tinklą.

Komentarai

Populiarūs įrašai