Antraštės #158

 Flatpak.

  • Apie Flatpak disko naudojimą ir dubliavimo panaikinimą – Will Thompson GNOME tinklaraštis – yra tinklaraščio įrašas, kuriame teigiama, kad Flatpak nėra ateitis. Įrašas tikrai ilgas ir mažai tikėtina, kad aš ir autorius kada nors sutarsime šia tema, todėl pakalbėsiu tik apie keletą pastraipų apie disko naudojimą ir vykdymo laiko dalijimąsi tarp programų, kurios patraukė mano dėmesį.
  • Flatpak nėra ateitis –Flatpak save vadina „programų platinimo ateitimi“. Aš nesu gerbėjas. Čia aprašysiu kai kurias technines, saugumo ir naudojimo problemas, susijusias su Flatpak ir kitomis. Stengsiuosi nenagrinėti „pataisomų“ problemų (pvz., tematikos), o sutelkti dėmesį į esmines problemas, būdingas jų dizainui. Siekiu jus įtikinti, kad tai nėra staliniams kompiuteriams skirtų Linux programų ateitis.
  • Ieškome rangovų darbui su Flathub projektu – GNOME turi donorą, kuris domisi programų kūrėjų finansiniu tvarumu ir kliūčių įtraukimu į ekosistemą šalinimu. Flathub norėtų panaudoti šias lėšas bendradarbiauti su rangovu trumpalaikiame projekte ir padėti programų kūrėjams, kurie galėtų prašyti mokėjimų (aukų ar prenumeratos).

Komentarai

Populiarūs įrašai