[Trumpai] Reikia populiarinti ne atviro kodo programinę įrangą, o bendruomeniškumą

Atviro kodo programinę įrangą dažnai galima vadinti bendruomenine programine įranga, nes ją kuria ir tobulina bendruomenės. Lietuviai dažnai būna užsidarę, todėl bendruomeniškumas daugeliui beveik svetimas.

Norint populiarinti atviro kodo programinę įrangą, pirmiausia reikia kalbėti ir rašyti apie bendruomenes, dalinimąsi ir vartotojiškumo keliamas problemas.

Dažnai žmonės netiki, kad susibūrę žmonės gali sukurti geresnį produktą nei verslininkai. Reikia jiems įrodyti, kad bendruomenių sukurti produktai gali būti geresni už panašius verslo siūlomus produktus. Reikia įrodyti, kad bendruomeniškumas gali padėti išspręsti daugelį problemų.

Vartotojiškos visuomenės problemos:
 • Uždarumas.
 • Vienišumas.
 • Svetimų žmonių baimė.
 • Pinigų leidimas, kad žmogus nesijaustų vienišas.
 • Mąstymo sutrikimai.
Lietuviškos bendruomenės internete:

Komentarai

 1. Visiškai su šia mintimi sutinku!

  Kitavertus pats dalyvaudamas ne vietoj bendruomeninėj organizacijoj pastebiu gana nemalonų dalyką. Dauguma žmonių nesugeba rodyti iniciatyvos! :( O būtent jos trūksta sukurti išties puikius bendruomenės produktus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. o ar svarbu kokią os žmogus naudoja, geriau lietuviai, mokinkimės kurti KOMPIUTERIJOS bendruomenes, ar tai kokio blogginimi, ar programavimo, kad galėtų bendrauti ir win, ir linux naudotojai nes dabar lietuvių bendruomenės yra tokios: linux naudotojai dalinasi informacija ir dirba tik su tokiais pačiais linux naudotojais, o windows vartotojai daro analogiškai, taigi geriau reikai kurt bendruomenes kompiuterių naudotojams, nesvarbu kas ju dėžutėj sukasi :) tada atsiras ir bendruomeninis mąstymas.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai