[Trumpai] Kam naudinga kova su programinės įrangos piratavimu?

Šiais metais girdisi daug kalbų apie kovą su piratavimu. Šiame įraše rašysiu, kam būtų naudinga laimėta kova su PĮ piratavimu.

Tačiau pirma reikia atsakyti, kokios būtų laimėtos kovos pasekmės:
 1. Galėtų brangti nuosavybinė (uždaro kodo) programinė įranga, nes padidėtų jos pirkimas.
 2. Greičiau populiarėtų atviro kodo programinė įranga, nes daugelis rinktųsi pigesnes alternatyvas.
Kodėl padidėtų nuosavybinės PĮ pirkimas? Vartotojai nežino apie atviro kodo PĮ, todėl pirktų brangią nuosavybinę PĮ.
Kodėl populiarėtų atviro kodo PĮ? Vartotojai, turintys pažįstamų, naudojančių atviro kodo PĮ, rinktųsi pigesnes alternatyvas.

Išvada: kova su PĮ piratavimu naudinga tiek nuosavybinės PĮ kūrėjams bei pardavėjams, tiek atviro kodo PĮ kūrėjams bei naudotojams.

Komentarai

 1. Drįsčiau labai abejoti, kad brangs uždaro kodo programinė įranga. Piratavimas tėra tik nepatogumas uždarą kodą parduodančioms firmoms ir jos visais būdais bando su juo kovoti, bet dėl to didinti savo produktų kainas yra nelogiška.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kodėl nelogiška? Jeigu tik viena firma gali pardavinėti produktą, tai ji gali kelti kainą kiek nori, nes vartotojas, neturėdamas (nežinodamas) kito pasirinkimo, vistiek ją pirks.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Žiūri į visa iš vienos pusės :) Visiškas nelegalios programinės įrangos išnykimas, manau,kolkas yra utopija. Kol galės, ieškos būdų jos gauti kitais būdais, slėpti savo veiksmus. O Linux, net jei gaus procentu daugiau, tikrai netaps itin populiaria OS, nes tai jau žmonių sąmonėje - noras gauti tai, kas tapo standartu.
  Be to, kolkas tai žiaurus gąsdinimo būdas iš Lanvos. Bet patiem MS yra naudingi piratai. Jau geriau piratauja ir naudoja jų produktus, nei ima konkurentų produktus. Juk skirtingose šalyse ms politika skiriasi...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Reikia šviesti žmones, kad galima rašyti ne tik "vordu", užsikrauti ne tik "vindausai". Reikia supažindinti su alternatyvomis. Tada sumažėtų ir "piratavimas".

  AtsakytiPanaikinti
 5. Manau, kad pirtavimas, pats iš savęs didina bet kokio produkto kainą. Berods, kažkada MS pripažino, kad pardavinėtų pigiau, bet turi padengti nors kiek "pirataujančių". Kita problema, kad viso mokymosi įstaigos, kaip pagrindinę, naudoją MS platformą su visais atributais(OS, office ir t.t.), tad alternatyvos gal labiau reiktų ten, nes jos neturėjimas nuo pat pradžios.. gali tik skatinti prieraišumą vienai Os, vienam ofisui ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Urte, MS padeda LANVA'i "kovoti" su "piratais". MS davė LANVA'i "Windows 7" kopiją, kurią platino Linkommanijoje ir siuntėjus prigavo.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai