[Trumpai] Windows 7 vs Ubuntu 9.10 vs OS X 10.6

Radau internete straipsnį. Jo neversiu, bet apibendrinsiu ir parašysiu savo nuomonę.
 • Aplinka. Nors laimėjo "Windows 7", "Ubuntu 9.10" gali atrodyti dar gražiau (reikia tik padirbėti su Compiz). Man asmeniškai, geriausia aplinka - "Ubuntu 9.10" + "Gnome-Do".
 • Darbas su nuotraukomis. Laimėjo "Ubuntu 9.10" programa "F-Spot", kuria nesinaudoju ir komentuoti negaliu.
 • Video redagavimas. Laimėjo "Mac OS X 10.6" ir rašo, kad "Ubuntu 9.10" neturi jokių video redagavimo programų. O  kaip "Kino", "Pitivi"?!
 • Muzika. Laimėjo "Mac OS X 10.6" programa "iTunes". Šia programa nesinaudojau, todėl komentuoti negaliu. Man patinka "Rhythmbox".
 • Raštinė. Laimėjo "OpenOffice 3.1", nors daugelis pripratę prie "MS Office".
 • Žaidimai. Laimėjo "Windows 7". Tenka pripažinti, kad emuliatoriai nėra tobuli, o "Linux" žaidimų dar trūksta. Mano nuomone, reikia paklausos, tada ir bus pasiūla.
 • Prisitaikėliškumas. Laimėjo "Ubuntu 9.10", todėl ją ir naudoju, nes man tai labai svarbu.
 • Resursai. Laimėjo "Ubuntu 9.10", nors "Microsoft" teigia kitaip.
 • Programavimas. Laimėjo "Ubutu 9.10" ir "Windows 7". Komentarų neturiu.
 • Palaikoma programinė įranga. Laimėjo "Windows 7", bet man užtenka ir "Ubuntu" programų.
Taškai:
"Ubuntu 9.10" - 5.
"Windows 7" - 4.
"MacOS X 10.6" - 2.

Laimėjo ... Ubuntu!

P.S.
"Ubuntu 9.10" yra keletas smulkių problemėlių (visiškai nesvarbios), kurių kitoje, 10.04LTS, versijoje turėtų nebelikti.

Komentarai

 1. Kad laimėjo open ofisas tai nebent dėl nemokamos versijos nes galimybiu toli gražu jis tiek neturi, ir nėra toks patogus darbui kaip ofisas (kalbu apie 2007 leidimą) pvz reikėjo sukurt aukštos kokybės pristatymą tai open office vargau 6h ir nieko nepadariau, o su word/pp tai padariau per 42 minutes :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na man kyla didelis klausimas ir lengvas pasipiktinimas dėl programavimo:) Kodėl Ubuntu ir W7 lygios, juk su .NET linuxo aplinkoje vargu ar pavyks tinkamai kurti, panaudojant naujausias platformos naujoves, o stai PHP, Java ir kt. sistemu/programu kurimas puikiai suderintas windows aplinkoje. Todel cia beveik vienareiksmiskai skelbciau Windows platforma nugaletoja, o ne Ubuntu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Čia tau pritariu, windows gali pasiūlyt daugiau programavimo kalbų, ir galų gale patogesnę aplinką jomis dirbti, nors linux siūlo tik vieną gerą dalyką - tai visą save, jos kodas atviras, čia tai pliusas, bet ne visada reikalingas

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kokia butent patogesne aplinka yra windows'uose? koks kompiliatorius yra geresnis nei esantis Ubuntu? O del daugiau programavimo kalbu tai windows gali pasiulyti nebent C sharp su .net frameworku. gcc ant linuxu geriau nei betkoks win c kompiliatorius. HDL'ais normalus programavimas irgi tik ant linux. Pagrindinis argumentas tarp situ sistemu turetu but kad viena kainuoja pinigus, o kita ne. Cia Lietuvoj visi gudrus Win is torrentu parsisiust, o siaip ji kainuoja daug pinigu. O ka gauni uz tuos pinigus? skyleta sistema su 0 funkcionalumo.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Jau kelintą kartą bandau pereiti prie Linuxų ir visada nusiviliu. Windowsai vis tik daug patogesni nei Linux. Access duomenų bazės nei importuoti nei konvertuoti nebuvo galima. Skype pasistatyti paprastai kaip Windowse neišeina. Be to Win daug ką galima klavišais atlikti, ko trūksta Linuxe. Excelio dideles lenteles konvertuoja labai jau ilgai, o Win tik žybt ir padarė. Apie daug kitų nepatogumų net nešnekėsiu. Niekas manęs neįtikins, kad Linuxas kažkuo pranašesnis, neskaitant kainos.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Unity aplinkoje viską galima atlikti klavišais. Skype greitai bus patogesnis (vadinsis GNU Free Call). Per šiuos metus Linux turėtų labai patobulėti ;)

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai