[Trumpai] "Ubuntu" yra nemokama OS, o "MS Windows" - mokama. Tikrai?

Dažnai, kalbant apie "Ubuntu" ir "MS Windows", minima kaina. Teigiama, kad "Ubuntu" yra nemokama OS, bet tai nėra visiška tiesa. Kodėl?

Perkant OS, mokama ne už pačią OS, o už jos palaikymą. "Ubuntu" nemokamai palaikoma nuo 1,5m. iki 5m. (priklauso nuo versijos). Kadangi "Ubuntu" vartotojai versijas atsinaujina dažniau, galima sakyti, kad "Ubuntu" yra nemokama OS.

"MS Windows" taip pat turi nemokamą palaikymą, kuris yra trumpesnis ir su juo negalima sulaukti kitos versijos ir kito nemokamo palaikymo.

Dėl šių priežasčių galima teigti, kad "Ubuntu" yra laikinai nemokama OS su galimybe pratęsti nemokamą palaikymą, o "MS Windows" turi trumpalaikį nemokamą palaikymą be galimybės jį pratęsti.

Komentarai

 1. Apie kokį mokamą ms palaikymą kalbi? juk gauni legalią kopiją windows ir dėl updates ar kitų patobulinimų nesuki galvos, pvz xp jau senutė o ją naudojant už jokį palaikyma mokėti nereikia, o va ubuntu tai nežinau, tiesa tikriausiai niekas nebus su sena versija ir nelauks to mokamo palaikymo, bet vistiek už ką ten mokėt?
  Jie tampa po truputį komerciniais, mokama už palaikyma, programų apmokestinamų taip pat daugėja, ir išvada tik viena, kuo populiaresnė ir geresnė ubuntu taps, tuo daugiau pinigų reikalaus, ir galų gale mokėsim už ją kaip ir už ms produktus... gal ir pigiau bet mokėsim 101%

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jei naudoji nelegalius Windows, atnaujinimų negauni.

  Paprasti vartotojai Ubuntu atsinaujina nemokamai, bet verslui tai papildomos problemos, todėl moka už palaikymą.

  Jei Ubuntu taps komercinė, gali atsirasti kita nemokama distra eiliniams vartotojams.

  AtsakytiPanaikinti
 3. @Cybersig
  tai va čia ir sunku ieškotis atviro kodo, nes vien su juo išsiverčia tikrai neeiliniai žmonės, kad ir kas naudotų linux vistiek turi ir windows dažnai nelegalius, po to siunčia dainas ar filmus, kurie irgi platinami nelegaliai, tas piratavimo voratinklis itin didelis ir neretai patys piratai naudojasi linux bet vistiek vagia kitus failus, toks gyvenimas jau čia.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tu nelabai teisingai supratai Ubuntu ir kitų Linux sistemų „palaikymą“. Nuo 1,5 iki 5 metų - čia yra palaikymas pateikiant atnaujinimus. Windows irgi tokį turi ir žymiai ilgesnį netgi, sakyčiau.
  Tuo tarpu palaikymas, kurį gauni susimokėjęs - Linux atveju tėra pagalba iš oficialiai support'u užsiimančių žmonių.
  Windows atveju su perki licenziją naudotis OS, o ne palaikymą. Palaikymo tu neperki - jį net ir nepirkęs Windows gali gauti atitinkamu nemokamu tel. nr. ar el. paštu.
  Lygiai taip pat ir RHEL, SUSE atvejais.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai