Trumpai: kuo "Linux" skiriasi nuo "Ubuntu"?

Daugelis mano (net žurnaluose ir internete rašoma), kad "Linux" yra operacinė sistema, tačiau tai nėra tiesa. "Linux" yra branduolio (kernel) pavadinimas, kurį sukūrė Linus Torvalds 1991. "Linux'u" negalima užkrauti jokių programų.

"Ubuntu" yra operacinė sistema, naudojanti "Linux" branduolį. Tokių operacinių sistemų yra keli šimtai (pvz. "Mandriva", "SuSe"...). Visos jos yra atviro kodo, todėl visi norintys gali prisidėti prie operacinių sistemų kūrimo, tobulinimo ir klaidų taisymo (kurios yra ištaisomos greičiau nei uždaro kodo programose).

"Ubuntu" pagrindu kuriamos ir kitos operacinės sistemos tokios, kaip "Linux Mint" ar "Baltix", kuriose yra papildomų galimybių.

P.S. "Linux" branduolys naudojamas ne tik kaip OS pagrindas, bet ir mobiliuosiuose telefonuose, MP3 grotuvuose, kompiuterių detalėse ir kitur kaip firmware.

Komentarai

  1. Aš tai nematau problemos, kad žmonės galvoja jog linux = OS. Nes jei jau pradėt prie visko kabinėtis, tai tu irgi neteisus, todėl, kad pilnas pavadinimas yra ne Linux, o GNU/Linux :P

    AtsakytiPanaikinti
  2. Jei jau kabinėtis prie žodžių, tai kodėl visu sako "linuxai" kalbėdami apie vieną OS viename kompe? Priprato su "windowsais"?

    AtsakytiPanaikinti
  3. Tarkim, žmogus pamato Linux distributyvą, kuris nėra user-friendly. Jis gali galvoti, kad visi "linux'ai" yra tokie. Išgirdęs apie kokį "Linux Mint", gali bijoti net prie jo prisėsti. Todėl reikia apie tai rašyti ir kalbėti.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai