Trumpai: kam labiausiai naudingas "MS Windows" populiarumas?

Norime to ar nenorime, bet "Windows'ai" labai populiarūs. Dėl to pelną gauna ne tik "Microsoft", bet ir kompiuterių pardavėjai bei "taisytojai". Kodėl?
 1. Kiekviena nauja "Windows" reikalauja daugiau kompiuterio resursų, todėl vartotojai priversti atnaujinti kompiuterį maždaug kas 3-4 metus. Tada kompiuterių pardavėjų pelnas padidėja.
 2. "Windows" dažnai reikia taisyti, nes prisigaudo virusų ar šiaip netikėtai sugenda. Tada "taisytojai" nemažai uždirba.
Kas būtų, jei operacinės sistemos, naudojančios "Linux" branduolį taptų populiarios?
 1. Reikėtų rečiau atnaujinti kompiuterį (pvz. naujausia "Ubuntu" versija gali veikti ir su 256 MB atminties, o "Windows Vista" reikalauja 1024 MB ar 2048 MB atminties (priklausomai nuo poreikių), todėl žmonės kompiuterių pirktų mažiau).
 2. Reikėtų rečiau "taisyti" kompiuterius, nes "Linux'e" nėra virusų ir netikėtų sugedimų beveik nebūna (labai reti atvejai, kai sugenda), todėl "taisytojai" uždirbtų mažiau.
Taigi, todėl dažnai kompiuterių pardavėjai ir "taisytojai" įvairiais būdais kiša "Windows" ;)

Komentarai

 1. operacinės resursų naudojimas šiais laikais jokia čia problema, vat nauji žaidimai, tai taip :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, bet jaigu nepirktų tų naujų kompiuterių ir neuždirbtų, nebūtų lėšų kurti naujas technologijas, o aš esu už jas man patinka kad siekiama pvz pagaminti 11 nm technologijas, o tam lėšų reikia daug, nenoriu kad kompiuteriai liktų tokie kaip dabar, tegul juda į priekį, o tam reikia kad kas finansuotų, BET aš pats asmeniškai irgi esu už linux, nors ir jį naudojant galima atsinaujinti, tik iš to naudos mažoka :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ačiū, labai įdomūs pastebėjimai.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ubuntu naudoju nuo 2007m. Per tą laiką pirkau 2.5 GB atminties, monitorių, kolonėles ir webcam'ą. Kažkiek klydau, kad linux'istai neatnaujina kompiuterių, bet naujų kompiuterių perka rečiau ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Na tavo tiesa, ubuntu veikia su mažai išteklių turinčiais kompiuteriais, o tuos Ram ar dar ką perkamės savo poreikiams. Esme ta kad ubuntu nauja veikai ir su 256MB RAM o windows 7 tik įrašius be papildomų programų jau valgo 800 - 1024MB

  AtsakytiPanaikinti
 6. jei linux toks kietas ir reikalauja tiek mazai resursu, kodel negaliu naudoti compiz efektais, ir kitais eye candies. su 512MB RAM, s3 savage 16MB vaizdo korta ir 700 celeron procesoriumi?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dabar pas mane Ubuntu naudoja 450 MB RAM. Įjungta Firefox (2 kortelės), Skype, Transmission, Gnome-Do, Compiz ir pagalbinės technologijos.

  AtsakytiPanaikinti
 8. tik neparasei, kokia vaizdo plokste ir procesorius.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Procesorius - Intel Pentium D 2.66GHz,vaizdo plokštė - Nvidia GeForce 7300 GS.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai